Kontsertmeister

Vlad Câmpean on Bukarestis sündinud Rumeenia viiuldaja, kes on õppinud viiulit prof. Magdalena Ursu juures Bukaresti "Dinu Lipatti" muusikakolledžis. Ta jätkas õpinguid Bukaresti Riiklikus Muusikaülikoolis prof Luminița Burcă ja prof Corina Bura juhendamisel.

Vlad õppis Rootsis Göteborgis Högskolan för Scen och Musik'is orkestri esituse ja interpreediate magistriõppes Göteborgi ooperi kontsertmeistri prof Oyvor Volle, Göteborgi sümfooniaorkestri 2. viiulijuhi prof Marja Inkinen-Engströmi ja Göteborgi sümfooniaorkestri kontsertmeistri prof Vlad Stănculeasa juhendamisel.
Ta osales erinevatel viiuli- ja kammermuusika meistrikursustel selliste õpetajate juures nagu Liviu Câșleanu, Ștefan Gheorghiu, Klaus Stohl, Ruta Lipinaityte-Savickiene.

Ta on aktiivselt tegutsenud erinevates kammermuusikaansamblites ning on osalenud ja mänginud orkestrites üle maailma, näiteks Gstaadi festivaliorkestris Šveitsis, IYSO Bremenis Saksamaal, Bukaresti kuninglikus kammerorkestris, Rumeenia noorteorkestris, Ungdomssymfonikerne Norras, Bukaresti filharmoonilises orkestris, Sibiu filharmoonilises orkestris. 

Erinevates projektides töötas ta koos maailmakuulsate dirigentide ja solistidega, nagu Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Steven Sloane, Christian Zacharias, Michel Tabachnik, Cristian Mandeal, Patricia Kopatchinskaja, Sol Gabetta, Daniil Trifonov.

Alates 2017. aastast on Vlad Câmpean Vanemuise Teatri orkestri liige, kus ta praegu on 2. viiuli assistent-juhi ametikohal.

TÜSO kontsertmeister on Vlad Câmpean aastast 2022.