"Operetiprintsid"

Toimumise aeg: 
EDASI LÜKATUD

 

Seoses viiruse levikuga ja valitsuse otsusega lükatakse projekt "Operetiprintsid" edasi. Olukorra paranenes saadame toimumise info.

 

Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester ning dirigent Taavi Kull toovad lavale koomilise, meelelahutusliku olemusega teatraalse muusikaprojekti "Operetiprintsid". Muusikaliseks sisuks on peaasjalikult opereti - aga ka ooperinumbrid. 

Kavas tuntud ja vähemtuntud teosed maailmakuulsatelt heliloojatelt nagu Kalman, Mozart, Brahms, Leigh, Abraham, J. Strauss. Muusikat operettidest Silva, Mees La Manchast, Tsirkusprintsess, Mustlasparun, Viini Veri aga ka ooperitest Don Giovanni ja Figaro pulm. Muusikanumbreid hoiavad oma vahetu oleku ja vaimuka suhtlusega koos solistid Rasmus Kull (Vanemuise teater), Tamar Nugis ning Reigo Tamm (RO Estoniast). Tegemist on noorte ja andekate ooperilauljatega, kel siiski seljataga juba ligi kümne aasta pikkune lavakogemus. Selle aja jooksul on juhtunud nii mõndagi, mida üheskoos meenutada ja millest pajatada.

Rasmus Kull lõpetas 2011. aastal lauluõpingud Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis (õpetaja Viviane Kallaste), 2014 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise laulu erialal (õpetaja Taavi Tampuu) ning jätkab samas magistriõpinguid. 2006 lõpetas Rasmus Tartu Ülikooli inglise keele ja kirjanduse eriala ja aastal 2008 Glasgow Ülikooli magistrikraadiga (MLitt) foneetika ja sotsiolingvistika erialal. Rasmus Kull on aastast 2008 osalenud solisti ja kooriartistina Vanemuise muusikalavastustes ning alates 2013 on Rasmus Kull Vanemuise ooperisolist. Ta on olnud Savonlinna Ooperifestivali koori liige ja aastal 2013 esines koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga Aix-en-Provence’i ooperifestivalil. Rasmus on osalenud prof Eva Märtsoni ja prof Alexander Schmalczi Saksa lied’i meistrikursustel ning Vanemuise solistidele korraldatud prof Jenny Anvelti ooperilaulu meistrikursusel.

Reigo Tamm lõpetas 2008. aastal Tapa Gümnaasiumi ja asus õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavakunstikooli näitleja erialale (juhendajaks Elmo Nüganen). Täiendas end näitlemises Londonis Rose Bruford College’is. Aastatel 2009–2016 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulu Taavi Tampuu juures. On osalenud Jenny Anvelti, Giacomo Aragalli, Virgilijus Noreika, Jeffrey Goldbergi, Jon Thorsteinssoni ja Caroline Dowdle’i meistrikursustel. Aastatel 2014–2017 oli Reigo Tamm Vanemuise teatri ooperisolist ning alates 2017. aastast Rahvusooper Estonia ooperisolist.

Tamar Nugis alustas lauluõpinguid Heino Elleri nimelises Tartu muusikakoolis Vivian Kallaste juhendusel ning lõpetas 2016. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri Taavi Tampuu lauluklassis. Kevadel 2016 täiendas Tamar Nugis end Sibeliuse Akadeemias, kus tema lauluõpetaja oli Annika Ollinkari. Ta on osalenud prof Eva Märtsoni ja Alexander Schmalczi Lied’i meistrikursustel, samuti on ta osa võtnud Monika Hauswalteri, Asta Krikščiūnaitė, Margarita Gruzdeva, Jenny Anvelti, Natalja Bogaleva, Peter Konwitschny, Stephan Jörise jt meistriklassidest. Tamar Nugis võitis 2013. aastal Vello Jürnale pühendatud II vabariikliku vokalistide konkursi ning pälvis parima laulu eripreemia.